OFICIĀLIE PARTNERI
BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

Kāds ir pasūtījuma izpildes laiks? Cik ilgi jāgaida auto, kad tas ir pasūtīts?

Uz šo jautājumu vienotas atbildes nav, jo automašīnaspiegādes laiks atkarīgs no dažādiem apstākļiem. Piemēram, pēc rūpīgas automašīnas vēstures izpētes, iespējams būs nepieciešams lūgt papildus informāciju automašīnas pārdevējam (papildus fotogrāfijas utt.), tāpat laiku aizņem transportlīdzekļa pārbaude ārzemēs. Pasūtīšanas laiku var arī ietekmēt transportlīdzekļa atrašanās vieta. Pēc pieredzes zinām, ka vidējais autopiegādes laiks ir 10 dienas, bet labvēlīgu sakritību rezultātā, autouz Latviju var nogādāt pēc dažām dienām (piemēram, gadījumā, kad sadarbojamies ar uzticamu pārdevēju, ja mūsu autotreileris ir pieejams un atrodas netālu no pārdevēja, tiek saņemta ātra atbilde no autolīzinga kompānijas, tiek ātri parakstīts līgums un pārskaitīta nauda).

Ko nozīmē pakalpojums transportlīdzekļa pārbaude ārzemēs un ko tas ietver?

Šis ir viens no papildus pakalpojumiem, ko mēs piedāvājam pircējam. Tā ir iespēja saņemt neatkarīgu viedokli par automašīnasstāvokli. Tas ir līdzīgi kā tad, kad pircējs, iegādājoties transportlīdzekli, ņem līdzi draugu, kurš ir pieredzējis auto eksperts, lai tas novērtētu automašīnas vizuālo stāvokli, vai arī pasūtītu detalizētu pārbaudi pie tirdzniecības pārstāvjiem. Šo pakalpojumu Carweb.lv piedāvā un iesaka ikvienam klientam, kas vēlas auto iegādāties ārzemēs.

Vai iespējams pārbaudīt automašīnunegadījumu vēsturi?

Protams, tas ir iespējams. Ikviena auto vēsture tiek rūpīgi izpētīta pirms tā pirkšanas. Tomēr mēs nevaram garantēt, ka automašīna nav iekļuvusi nevienā nelaimes gadījumā, jo transportlīdzekļi tiek remontēti (gan pie apdrošinātājiem, gan pie oficiālajiem tirdzniecības pārstāvjiem) un remontdarbi nereti veikti tik kvalitatīvi, ka reizēm ir ļoti grūti, pat neiespējami, konstatēt remontdarbu faktu pat pēc rūpīgas transportlīdzekļa apskates. Šis fakts savukārt ļauj automašīnas pārdevējam apgalvot, ka transportlīdzeklis ir nevainojamā stāvoklī. Diemžēl Eiropā nav vienotas bāzes, kā mūsu LTAB , kas ļautu piekļūt šādiem datiem visās Eiropas valstīs, jo daudzās valstīs šādu datu apskati ierobežo likums par datu aizsardzību. Mēs darām visu iespējamo, lai atklātu visus faktus par iegādājamo automašīnu, ko vēlaties pasūtīt un vairumā gadījumu mūs interesējošā informācija ir pieejama tirdzniecības pārstāvju datu bāzēs.

Kādas garantijas mēs sniedzam saistībā ar auto stāvokļa un aprīkojuma atbilstību sludinājumam?

Diemžēl pārdevēja sniegtā informācija ne vienmēr var būt uzticama par visiem 100% (var būt gan neapzinātas kļūdas, kas pieļautas sludinājumā, tāpat arī nevar izslēgt mēģinājumu šādā veidā celt transportlīdzekļa pārdošanas vērtību), tāpēc mēs vienmēr lūdzam pircēju precizēt svarīgākos datus kuri interesē viņu. Automašīnasoriģinālais aprīkojums un citi tehniskie dati tiek pārbaudīti pēc VIN koda pie tirdzniecības pārstāvjiem. Lai pircējam samazinātu riskus, kā arī uzzinātu visas pircējam svarīgās detaļas par interesējošo transportlīdzekli, mēs rekomendējam pirms līguma parakstīšanas par transportlīdzekļa piegādi no ārvalstīm, uzdot visus jautājumus transportlīdzekļa pārdevējam vai nu pa tiešo, vai caur mums. Vienlaikus mēs uzsveram, ka sniegtās atbildes par automašīnu nāk no pārdevēja, kurš arī nes visu atbildību par informācijas patiesumu. Mēs esam starpnieks starp pircēju un pārdevēju un neesam atbildīgi par pārdevēja sniegtajām atbildēm.

Vai var atteikties no pasūtītāsautomašīnas Latvijā, ja tā neder, nepatīk, vai tai kaut kas nav kārtībā?

Ņemot vērā to, ka līdz līguma noslēgšanai par auto iegādes pakalpojumu tiek izrunātas vissīkākās detaļas un pasūtītājs ir uzdevis visus sev interesējošos jautājumus uz kuriem ir saņēmis atbildes, saprotams, ka mēs kā starpnieks nevaram uzņemties atbildību gadījumā, kad autopasūtītājam kaut kas vienkārši nepatīk vai neder. Gadījumā, ja mēs (ieskaitot Carweb.lv) esam pārkāpuši līgumu, tad, pamatojoties uz likumu, mēs esam par to atbildīgi un pilnībā sadarbojamies ar klientu.

Kurš uzņemas atbildību par to, lai transportlīdzeklis būtu kārtībā?

Pasūtot automašīnu no Vācijas vai citas Eiropas valsts par transportlīdzekli ir atbildīgs tā pārdevējs. Mēs esam starpnieki un varam būt atbildīgi tikai par mūsu sniegtajiem pakalpojumiem (starpniecības pakalpojumiem) un par saistībām, kas izriet no noslēgtā līguma par pakalpojumiem. Tāpēc gadījumā, ja esam pārkāpuši kādas no saistībām, kuras esam uzņēmušies saskaņā ar līgumu (piemēram, kādi īpaši nosacījumi), tad neapšaubāmi mēs pilnībā uzņemamies atbildību par šo saistību izpildi.

Vai auto sludinājumos norādītais nobraukums atbilst patiesībai?

Mēs darām visu iespējamo, lai par to pārliecinātos: pēc iespējas detalizētāk iepazīstamies ar automašīnas vēsturi un savlaicīgi piegādājam visu informāciju pasūtītājam. Par nožēlu jāatzīst, ka, strādājot ar lietotiem transportlīdzekļiem, informācija, kas par katru automašīnu tiek iegūta nav 100% uzticama, tomēr sadarbojoties ar mūsu partneriem, citiem uzticamiem piegādātājiem, ievāktā informācija vienmēr atbilst realitātei.

Kā iegādāties automašīnu līzingā?

Automašīnas iegāde no ārzemēm ar līzinga palīdzību notiek tāpat kā transportlīdzekļa iegāde uzreiz uz līzinga devēju Latvijā.

Pasūtot auto, tiek iemaksāta pirmā iemaksa, kas līzinga darījuma gadījumā ir pašfinansēšanas summa. Noteikto priekšapmaksu apmaksājam mēs paši, kas nozīmē, ka Jums nevajadzēs veikt liekus pārskaitījumus.

Mēs Jums piegādāsim transportlīdzekli ar tehnisko pasi, kurā kā transportlīdzekļa īpašnieks būs norādīts līzinga devējs un Jūs kā transportlīdzekļa turētājs. Nākošais rēķins Jums būs jāapmaksā saskaņā ar maksājumu grafiku pēc aptuveni 1,5 mēnešiem.

Kurās līzinga uzņēmumos var slēgt līgumu, vai ir nepieciešams novērtējuma akts?

Carweb.lv sadarbojas ar visiem lielākajiem līzinga devējiem un tāpēc automašīnas iegādei ar mūsu starpniecību pārsvarā nav nepieciešams vērtējuma akts kā rezultātā klientam nav papildus izdevumu. Atsevišķos gadījumos autolīzinga devējs var lūgt tirgus vērtējumu – piemēram gadījumos, kad tiek tirgoti smagie vai specializētie transportlīdzekļi.

Vai jūs nopirksiet manu veco automašīnu?

Jā, ja mums izdosies vienoties par cenu, mēs nopirksim Jūsu veco automašīnu vai arī to pieņemsim kā pirmo iemaksu. Diezgan izplatīta ir prakse, kad novērtējam veco automašīnu pirms līguma noslēgšanas par jaunas automašīnas iegādes pakalpojumu un tad vienojamies par to, ka varat izmantot veco automašīnu līdz brīdim, kad tiks piegādāta jaunā automašīna. Tas nozīmē, ka vienā dienā Jūs pie mums ierodaties ar veco automašīnu un jau pāris minūšu laikā varat doties prom jaunajā automašīnā. Visas ar to saistītās formalitātes uzņemamies mēs, arī gadījumos, ja Jūsu vecā automašīna ir iegādāta līzingā.

Lai par savu veco automašīnu saņemtu augstāko iespējamo cenu, mēs rekomendējam to atstāt mums uz komisijas pārdošanu.